Типи стабілізаторів напруги. Порівняння параметрів.

Вибір стабілізатора напруги, як і вибір іншої побутової техніки, супроводжується порівнянням декількох основоположних параметрів. Правда, варто відзначити, що параметри стабілізаторів напруги не завжди зрозумілі покупцеві, що має на увазі купівлю покладаючись на доводи продавця. На цій сторінці інженери компанії виробника стабілізаторів підготували цікаві порівняльні таблиці і докладні описи параметрів, які беруть участь у порівнянні стабілізаторів. Ця інформація допоможе краще розібратися у важливих параметрах і вибрати відповідний тип стабілізатора напруги.

Порівняння типів стабілізаторів напруги

Параметр Електронні Електродинамічні
Порівняння параметрів для побутових стабілізаторів
1 Країна виробник Україна Італія Китай
2 Відповідність заявленої потужності відповідає вище заявленої не відповідає
3 Діапазон потужності пристроїв, кВА 0,5 - 300 0,3 - 6000 0,3 - 100
4 Робоча напруга, В 220, 380 220, 380, 6000, 10000 220, 380
5 Швидкість регулювання напруги висока середня низька
6 Точність вихідної напруги середня висока низька
7 Діапазон вхідної напруги широкий широкий середній
8 Допустиме перевантаження, 2 хв 120% 200% неприпустима
9 Допустиме перевантаження, 1 сек 150% 1000% 120%
10 Робоча температура навколишнього середовища, ºC -5 ... +45 -20 ... +45 +5 ... +40
11 Захист від перенапруги так опція так
12 Звукове повідомлення ні так ні
13 Термін служби, років 10-15 15-20 0,5-3
14 Гарантія, років 3-5 2-5 0,5-1
Порівняння параметрів для промислових стабілізаторів
15 EMI фільтр ні опція ні
16 Цифровий аналізатор мережі ні так, Lovato ні
17 Грозозахист (блискавкозахист) ні опція ні
18 Гальванічна розв'язка ні так ні
19 Індуктивний стабілізатор нейтралі (IPN) ні опція ні
20 Байпас так опція так
21 Дистанційний моніторинг ні опція ні
22 Шафа IP54 для стабілізатора опція опція ні
23 Масляне охолоджування ні опція ні
24 Компенсація реактивної потужності ні опція ні

 

Типи стабілізаторів напруги

Виробники стабілізаторів напруги застосовують різні технології для роботи пристроїв, що випускаються, це тягне за собою істотний розкид технічних характеристик, які впливають на роботу стабілізатора напруги, і, як наслідок, на роботу обладнання, яке живиться від стабілізатора.

Електронний тип стабілізаторів напруги.

Характеризується кращим співвідношенням ціни і якості пристрою, тривалим терміном служби. Такі пристрої випускає український завод з 1991 року, а велика кількість моделей (більше 50-ти) дозволяє з мінімальними витратами вирішити проблеми з мережевим напругою як в трифазній, так і однофазної мережі.

симистор, тиристор, симісторний стабілізатор, тиристорний стабілізатор semicron, симистор, тиристор, електронний стабілізатор, типи стабілізаторів
Український симистор − Застосовуються в українських стабілізаторах електронного типу потужністю до 15кВА. Німецький симистор − Застосовуються в українських стабілізаторах потужністю понад 15кВА або стабілізаторах меншої потужності в покращеній комплектації.

 

Електродинамічний тип стабілізаторів напруги.

Відрізняються високою точністю вихідної напруги, плавним регулюванням, наявністю EMI фільтрів, вбудованим грозозахистом та іншими корисними опціями. Це дорогі пристрої італійського виробництва, які можуть застосовуватися для побутового і, звичайно, промислового устаткування потужністю до 6000кВт.

Електродинамічний регулятор, ЛАТР, сервопріводний механізм, сервопривідні стабілізатори напруги колоновидний регулятор, електродинамічний стабілізатор напруги
Електродинамічний регулятор − Встановлюється в стабілізатора потужністю не більше 40кВА. Колоновидний регулятор − Унікальна розробка італійської компанії, яка дозволила виробляти стабілізатори потужністю до 7500кВА.

 

Крім перерахованих вище типів стабілізаторів, є й інші типи: релейний (низька надійність), а також ферорезонансний (морально застарілі пристрої). Такі пристрої не набули широкого поширення на увазі своїх недоліків і розглянуті в цій статті не були.

 

Терміни і поняття

У порівняльній таблиці, яка допомагає вибрати стабілізатор напруги, було використано 24 параметра, завдяки яким можна підібрати стабілізатор не тільки для побутового, а й промислового використання. Для більш зрозумілого порівняння пропонуємо розшифровку параметрів:

  • 1. Країна виробник - наша компанія пропонує кращого українського виробника з більш ніж 23-х річним досвідом, а також стабілізатори преміум класу, які виробляє італійська компанія протягом 60-ти років!
  • 2. Відповідність заявленої потужності - на жаль, не всі виробники чесно вказують реальну потужність стабілізатора.
  • 3. Діапазон потужності пристроїв - набагато більше впевненості в якості пристрою, в послугах гарантійного та післягарантійного обслуговування, якщо виробник випускає не тільки побутові стабілізатори, але і дорогі, потужні, які використовуються в промисловості.
  • 4. Робоча напруга - даний параметр вказує, що стабілізатори можуть працювати в однофазної мережі 220В і трифазної - 380В. Рідше в мережах з напругою 6кВ і 10кВ.
  • 5. Швидкість регулювання напруги - це час за який відбувається завмер напругу і його регулювання. Важливий параметр від якого залежить цілісність всієї побутової техніки при різких сплесках напруги: зварювальні роботи, аварія в мережі і т. д.
  • 6. Точність вихідної напруги - дана величина виражається зазвичай у відсотках. Пристрої бюджетного класу мають похибка 220 ± 5%, а стабілізатори преміум класу 220 ± 0,5%. Іншими словами, коливання в бюджетному стабілізаторі досягають 10 Вольт.
  • 7. Діапазон вхідної напруги - один з найважливіших пунктів при порівнянні стабілізаторів! Наприклад, донецький завод пропонує безкоштовно підібрати будь-який з 5-6 діапазонів, які дозволяють працювати стабілізаторам від 80 (!) Вольт по нижній межі і до 320 (В) по верхньому. Така можливість дозволяє стабілізувати напругу в найскладніших ситуаціях.
  • 8,9. Допустиме перевантаження - завжди приємно, якщо є запас ... грошей, потужності під капотом авто або якості стабілізатора, який в необхідні моменти може «віддати» до 10-ти разів більше номінальної потужності.
  • 10. Робоча температура навколишнього середовища - нерідко трапляється, коли необхідно встановлювати стабілізатор у неопалюваному гаражі або на вулиці в металевій шафі. Українські пристрої можуть працювати при незначній мінусовій температурі, а італійські навіть при -20 º С!
  • 11. Захист від перенапруги - це захист, яка реагує на підвищену напругу, яке виходить за межі діапазону регулювання. Навантаження моментально відключається від енергопостачання. Італійські стабілізатори нерідко застосовуються в системах гарантованого електропостачання, де навіть при підвищеній напрузі від не відключати, але миттєво спрацьовує джерело безперебійного живлення, які буде виробляти електричну енергію від батареї, поки аварія не буде усунена.
  • 12. Звукове повідомлення - звукове сповіщення про те, що стабілізатор знаходиться в аварійно стані.
  • 13. Термін служби - перші стабілізатори, які справив донецький завод до цих пір працюють і зрідка відвідують сервісний центр, а адже їм більше 20-ти років!
  • 14. Гарантія - термін, під час якого будь-які гарантійні поломки стабілізатори усуваються безкоштовно.
  • 15. EMI фільтр - спеціальний фільтр, який дозволяє придушити перешкоди і гармоніки, добитися ідеальної форми синусоїди на виході стабілізатора.
  • 16. Цифровий аналізатор мережі - необхідно реєструвати будь-які зміни електричної мережі? Потужність, напруга, струм, облік, гармоніки і ще 200 параметрів, які можна віддалено виводити на персональний комп'ютер або записувати на Flash-пам'ять.
  • 17. Грозозахист (блискавкозахист) - розрядники для захисту споживачів від розряду блискавки можуть опціонально встановлюватися до деяких стабілізатори.
  • 18. Гальванічна розв'язка - передача енергії або сигналу між електричними колами без електричного контакту між ними.
  • 19. Індуктивний стабілізатор нейтралі (IPN) - Індуктивний стабілізатор нейтралі призначений для вирівнювання фазних напруг в мережі живлення 380-400 В, частотою 50 Гц (усунення перекосів фазних напруг через несиметрії струмів навантажень по фазах у т. ч. в динамічних режимах роботи), створення стійкої нульової точки N в трифазній мережі за наявності однофазних навантажень великої потужності.
  • 20. Байпас - також часто називається як «Режим транзиту», що має на увазі роботу стабілізатора у фоновому режимі, напруга на виході не стабілізується.
  • 21. Дистанційний моніторинг - така функція дозволяє налаштувати зручну систему управління і відстеження режиму роботи стабілізатора і основних його параметрів.
  • 22. Шафа IP54 для стабілізатора - при необхідності встановити стабілізатор в курному і вологому приміщенні, потужно застосувати аксесуари у вигляді шафи з підвищеною пиловологозахист.
  • 23. Масляне охолодження - якщо потужність і навантаження на стабілізатор гранично високі, а температура навколишній середовища висока, завжди можна застосувати масляне охолоджування.
  • 24. Компенсація реактивної потужності - цілеспрямований вплив на баланс реактивної потужності у вузлі електроенергетичної системи з метою регулювання напруги, а в розподільних мережах і з метою зниження втрат електроенергії.